Novinky z Farního divadla Simsala Bim

Od loňského podzimu prošlo divadlo velkými změnami. První výraznou změnou je složení členské základny souboru. Po odchodu 6 divadelníků ze starších Simsalabimáků bylo nutno doplnit stav a tak díky otevřenému náboru do souboru přišla spousta nových a talentovaných tváří, dokonce i z řad bývalých ochotníků, kteří ve Slavkově působili na konci 70. let min.stol.

V současné době má soubor 40 členů, z toho 32 herců ve věku od 9 do 59 let.

Druhou změnou je status občanského sdružení, který soubor obdržel letos v červnu a v jehož důsledku doznalo změnu i vedení divadla, o které nyní pečuje pětičlenný výbor o. s. (předseda Marek Kuchta, jednatel Miroslav Slováček ml., dramaturg Ludmila Nosková, hospodář Jana Šilerová a koordinátor akcí Adam Šimoník).

Soubor také úspěšně zahájil spolupráci s městem Slavkov u Brna a má již za sebou dva společné a úspěšné kulturní projekty. Prvním byly loňské Shakespearovské divadelní dny, kterými divadlo oslavilo 10. výročí svého vzniku a druhým byl letos na jaře 1.ročník ochotnického festivalu Slavkovské divadelní dny. Díky těmto dvěma akcím divadelníci dostali příležitost poprvé hrát i na  jevišti Společenského centra Bonaparte a jak pevně doufají ne naposledy.

A co chystá divadlo pro vás, diváky?

Nejbližší akcí bude 21.října premiéra komedie „Kostlivec ve skříni“, se kterou se divadlo hned následující den zúčastní 6. ročníku Ochotnického festivalu Miroslava Doležala v Bučovicích. Do poloviny listopadu budou pak následovat další reprízy.

Tato komedie vás zavede do doby našich prarodičů, kdy se ještě nosila slušnost, čest nebylo prázdné slovo a každý prohřešek proti morálce se na rozdíl od dnešních způsobů nevystavoval na odiv, ale naopak „tutlal“, protože znamenal nebetyčnou ostudu a skandál, který by otřásl nejednou pracně vydobytou kariérou.

Pokud chcete vědět, co všechno může způsobit taková snaha ututlat „vyhození z kopýtka“ jinak bezúhonné hlavy rodiny a váženého člena městské rady, přijďte na představení této úsměvné konverzační komedie, která je již druhým režijním počinem Marka Kuchty. Hlavní roli ztvární Milan Hrazdílek, kterého jste mohli naposledy vidět jako nezapomenutelného otce Kateřiny a Bianky ve Zkrocení zlé ženy.

Pro děti a mládež připravuje divadelní skupina Simsaláčat dobrodružnou hru na motivy románu Luise Stevensona Poklad na ostrově, kterou hodlá zahájit jarní sezónu r. 2013.

Zbývající dvě divadelní skupiny dospělých pro vás chystají na leden obnovené představení Zkrocení zlé ženy a to v novém obsazení, a na příští podzim by vás divadelníci chtěli překvapit dvěma novými hrami. Dámským krejčím od Georgese Feydeaua a komedií Truffaldino na motivy Goldoniho Sluhy dvou pánů.

A protože nás v příštím roce čeká 1150.výročí příchodu Cyrilometodějské mise na Velkou Moravu, pokusíme se s pomocí profesionálních filmařů natočit hraný dokument s cyrilometodějskou tématikou s názvem Srdce Evropy, který by měl mít premiéru v programu Noci kostelů 2013.
Jak vidíte, plánů má divadlo hodně, ale také má hodně lidí, kteří chtějí dělat něco smysluplného pro druhé. Díky jim za to a díky za vaši podporu, milí diváci.

(za dramaturgii o. s. FDSB Ludmila Nosková)

Novinka – Předprodej vstupenek.

Mnozí z vás, kteří navštěvujete představení FDSB na jeho domovské scéně ve farním sále, víte, že sál často praská ve švech a trpí tím kultura představení, navíc někteří diváci ruší svými příchody po začátku představení, což opět nepřispívá k pohodovému sledování hry. Proto v rámci zlepšení úrovně sledování divadelních představení jsme zvolili nová opatření.

Rušivým pozdním příchodům diváků bychom rádi předcházeli tím, že pět minut před představením bude uzavřen vchod do budovy.

Aby se zamezilo nekontrolovatelnému přeplnění sálu, rozhodli jsme se redukovat počet sedadel na únosnou míru cca 45-50 míst a rozhodli se vybírat řádné (lidové) vstupné. Náhradou za ubraná divácká místa bychom chtěli odehrát minimálně jedno představení každé hry ve Společenském centru Bonaparte, kde je místa dost.

Na všechna představení konaná ve farním sále se budou vstupenky prodávat v předprodeji na dvou místech, a to ve farní knihovně po ranní nedělní mši sv. a ve Fotoateliéru Slavkov u Brna u pí. Kábrtové na ulici Husova ve Slavkově.

Diváci si budou moci podle rozpisu jednotlivých představení vybrat to své, zakoupit předem vstupenku a výběr vlastního místa v sále už bude jen na nich. Těsně před představením ve farním sále se budou prodávat jen případně zbylé vstupenky z předprodeje. Věříme, že diváci tato opatření pochopí a že takto stoupne i kulturní pohoda divadelních představení.

Prodej vstupenek na představení komedie Kostlivec ve skříni bude na výše zmíněných místech zahájen od 7.října

Na společné a příjemně strávené chvíle na našich představeních se těší divadelníci z FDSB.