Obnova misií na téma „Rodina a výchova dětí“

V rámci výročí Lidových misií vás zveme na malou večerní duchovní obnovu s trvalým jáhnem z Brna - Petrova, otcem rodiny a známým brněnským kadeřníkem Janem Špilarem. V pátek 9. listopadu bude mít ve farním kostele ve Slavkově promluvu při mši svaté v 18,00, naváže přednáškou na téma "Rodina a výchova dětí" a zakončíme krátkou eucharistickou adorací. Více o jeho osobě v článku.

Několik odkazů na Mgr. Jana Špilara

Úspěšný kadeřník a jáhen Mgr. Jan Špilar se narodil v Pardubicích(1964), je ženatý(1987) a otec tří dětí, vyučil se kadeřníkem v Hradci Králové(1982), v Praze absolvoval Lidovou Konzervatoř Pantomimy (1983), maturoval v Brně (2003), Praktickou Teologii vystudoval na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích (2004), byl jmenován vyšetřujícím soudcem Diecézního soudu v Brně (2007). Při plném pracovním nasazení vystudoval s dovolením děkana fakulty, souběžně střední a vysokou školu, absolvoval duchovní formaci a po jedenácti letech příprav byl vysvěcen na trvalého jáhna pro brněnskou diecézi (2008). V devadesátých letech se učil barvit v Paříži a stříhat v Londýně. Je majitelem studia Střihoruký Edward (1993) a uměleckým ředitelem Edward Academy (2006) v Brně. Vede odborné semináře a přednáší na témata všech oborů, které vystudoval. Prezentuje nové kolekce Loreal a Haute Coiffure Francaise v tisku i na show. Je členem porot nejprestižnějších mezinárodních soutěží. Publikuje v odborných i módních časopisech. Učinkuje na domácích i zahraničních podiích. Získal Zlatou medaili se safírem Haute Coiffure Francaise za šíření francouzké módy (2001). Je prezidentem (2007) a zakládajícím členem (2001) HCF v ČR a byl jejím prvním uměleckým ředitelem. Je historicky prvním a zatím jediným členem Síně slávy Czech and Slovak Hairdressingawards (2004) a doživotním čestným předsedou této soutěže. Je prvním Spolupracujícím kadeřníkem (1995) a Ambasadorem Loreal Professionnel (2001). Profesionální péče o klienty ve vlastním studiu, jáhenská služba při kostele sv. Petra a Pavla na Petrově, neustálé vzdělávání a především rodina, je pro něho stálou inspirací a radostí. Motto: Obyčejný život prodchnutý Boží přítomností tj. Láskou.
Převzato z TV NOE

Rozhovor na ČT 24 Před půlnocí

Přednáška v Petrinu