Ohlasy na obnovu „Povolání křesťana do manželství a k zasvěcenému životu“

Podle ohlasů mohou možná litovat ti mladí, kteří nebyli na duchovní obnově pro mládež od 17 let.

Setkání 12.5.2007 v Domě Svaté Rodiny u Školských sester ve Slavkově vedl P. Pavel Stuška, spirituál Stojanova gymnázia na Velehradě.

naslouchání

Některé ohlasy účastníků:

Tato obnova se mi velice líbila a nejvíce mě zaujalo vyprávění Otce Pavla o životě a zkušenostech jiných lidí. Také se mi velice líbilo jako Otec Pavel otevřeně vykládal o zachovávání předmanželské čistoty.

Odnáším si odtud více pochopení a porozumění pro toho druhého. Když jsem teď někoho ztratila, hledám a modlím se za to, abych našla někoho, kdo půjde se mnou tou Boží cestou. A věřím, že najdu. Moc se mi toto setkání líbilo a těším se na další.

P.Pavel Stuška

Dnes jsem pochopila, že se nedá vést plnohodnotný život bez toho, abych pochopila sílu a plnohodnotnost lásky, kterou mi Kristus nabízí. Děkuji. Pěkný den.

Obnova byla zajímává, hlavně jsem si uvědomila hranici, co si ke mně kluk může dovolit ohledně intimity.

Ve všem, co se stane, hledejme Boží vůli. Nic není jen tak a každou věcí, situací, každým člověkem, kterého potkáme, nám Bůh chce něco říci. Když kráčím s ním, nemusím se bát … Super přednášející, mluvil moc pěkně a hlavně otevřeně!

Díky dnešnímu dni jsem poznala, jaká bude moje cesta s Bohem v životě. Asi nebude lehká, ale jsem za to Bohu vděčná, jako za celý tento den. Bylo to tady super!

slavení Eucharistie

Všechny názory pro mě byly zajímavé. Líbila se mi možnost soukromého pohovoru. Myslím, že toto setkání upevnilo mé názory. Bylo to SUPER!!!

Bylo by skvělé, kdyby zase přijel o. Pavel Stuška. Bylo to moc hezký. Mluvil po našem a nemuseli jsme luštit žádné cizí a odborné slova!

Zajímavá promluva O. Pavla, společenství lidí, dobrá atmosféra, ztišení, krásné chvíle v blízkosti P. Ježíše.

Obnova pro mě byla přínosem. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Ovlivnila i mé rozhodnutí na mé cestě. Prosím o modlitbu, abych se vždy snažila jít v Božím světle. Obnova byla super a nic bych neměnila. Otec Pavel ví o čem mluví, tak ať zase někdy přijede. Vždy ho tu rádi uvidíme. A jako vždy byl dobrý oběd! MŇAM!!!

Oslovil mě příklad Otce Pavla, s jakým nadšením a přesvědčením vede dnešní společenství. Je poznat, že to co říká, žije, a čerpá a raduje se z plodů modlitby a Eucharistie. Je to pro mě velkým povzbuzením.

Nejvíc mě zaujala přednáška o manželství. Líbilo se mi, že jsme si mohli jít popovídat s otcem. Ten film Most se mi moc líbil, hlavně ten konec. Byla to jedna z nejlepších obnov, na kterých jsem byla!!!

promítání filmu Most

Nejvíc mě zaujal film, pomohl mně uvědomit si, že některé problémy jsou směšné.

Duchovní obnova se mi moc líbila a splnila moje očekávání. Otec je super, je vidět, že umí dobře předávat své myšlenky. Jeho výklad byl motivující. Prostor, ve kterém duchovní obnova probíhala, se mi taky moc líbil.

Foto: sestra Gregorie