Olympiáda očima olympijského kaplana

Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu jsou už za námi, a proto je dobré začít rekapitulovat. Celý sportovní svět sledoval hlavně úspěchy sportovců přesně podle hesla „Citius, Altius, Fortius“ (rychleji, výše, silněji), i tak zůstaly některé aspekty olympiády běžnému diváku skryty. O tomto jiném pohledu na největší sportovní akci světa k nám přijede v pondělí 9.4.2018 v 19h pohovořit oficiální olympijský kaplan Oldřich Chocholáč. Uplynulé olympijské hry byly pro něj již třetí v pořadí a druhé, kterých se účastnil jako kaplan. Bude i jistě prostor pro srovnání s předcházející zimní olympiádou v Soči a letní olympiádou v Riu. Každopádně ale tato přednáška bude primárně zaměřená na Pchjongčchang a můžeme se těšit i na fotografie, které budou promítány na velké kino-plátno a pokud čas dovolí, tak bude na závěr následovat diskuze.

Přijměte tedy naše pozvání na tuto přednášku, která se bude konat tradičně v kině Jas ve Slavkově.

P. ICLic. Oldřich Chocholáč pochází ze Slavkova u Brna. Je absolvent Lateránské univerzity v Římě, obor teologie (2004) a Papežské univerzity Jana Pavla II. v Lublinu, obor církevní právo (2016). Kněžské svěcení přijal v brněnské katedrále 16. července 2004. Od roku 2012 působí ve farnosti Mikulov – sv. Jan a v několika dalších farnostech na Pálavě. Od roku 2016 je soudcem Diecézního církevního soudu v Brně.

Srdečně zve kolektiv slavkovské MSKA