Oprava fasády věže kostela sv. Antonína v Němčanech

proběhla od února do května 2009. Přispěli němčanští farníci, obec Němčany, ORP Vyškov a Jihomoravský kraj. Práce provedla firma Rekjonstruktiva.

Další snímky ve fotogalerii.

oprava věže Němčany

Oprava kostela sv. Antonína v Němčanech 2009

V roce 2009 se od února pokračovalo na opravě věže a části fasády u věže. Omítky na věži jsou zcela nové, na fasádě proti vlhkosti. Přístavba byla opatřena novým krovem a krytinou bobrovkou, včetně oplechování a okapů. Nově omítnuty prostory ve věži a do oken pořízeny nové dubové žaluzie. Plechová krytina jehlanu věže byla očištěna a nově natřena hnědou barvou. Báň na věži je nová z měděného plechu, pozlacena plátkovým zlatem (původní byla prostřílená). Kříž zůstává původní kovový, nově natřený černou barvou. Fasáda kostela je v barvě žluté (římsy a pilastry) a bílé (plochy). Při průzkumu byla zjištěna původní okrová skořicová barva fasády. Vyroben nový ambon v podobě sloupu s korintskou hlavicí. V roce 2010 plánujeme dokončení fasády směrem k presbytáři, odvlhčovací výkop kolem kostela a nové vstupní dveře.