Oslava svátku sv. Gorazda na Klimentku

Koncem července (27. 7.) si v církvi připomínáme svátek sv. Gorazda, nástupce sv. Metoděje na arcibiskupském stolci a prvního světce z našeho rodu. K uctění jeho památky se bude v neděli 30. července 2023 konat oslava na Hoře sv. Klimenta v Chřibech (okres Uherské Hradiště), kde podle tradice stával klášter, v němž svatí Cyril a Metoděj vychovávali své žáky. Program bude zahájen ve […]

Koncem července (27. 7.) si v církvi připomínáme svátek sv. Gorazda, nástupce sv. Metoděje na arcibiskupském stolci a prvního světce z našeho rodu. K uctění jeho památky se bude v neděli 30. července 2023 konat oslava na Hoře sv. Klimenta v Chřibech (okres Uherské Hradiště), kde podle tradice stával klášter, v němž svatí Cyril a Metoděj vychovávali své žáky.

Program bude zahájen ve 14 hodin slavnostní liturgií východního obřadu ve staromoravském a českém jazyce, kterou budou sloužit doc. ThDr. Václav Ventura a o. PhDr. Ján Bilý. Liturgické zpěvy přednese Moravský cherubínský sbor-Proglas.

V 16 hodin bude následovat přednáška doc. ThDr. Václava Ventury na téma „Kde se vzalo křesťanské mnišství?“

Další informace naleznete na webu www.listar.cz .

Srdečně zve Společenství sv. Gorazda a druhů-Živé dědictví.