Papežská návštěva v ČT

K papežské návštěvě se ještě můžete vrátit skrze archiv České televize. Jsou zde celodenní záznamy návštěvy, komentáře a rozhovory. Bude také uveden nový dokument (odkazy v článku).

Celodenní záznamy návštěvy, komentáře a rozhovoryVše najdete
v archivu ČT na webu České televize

Dále bude o Vánocích uveden snímek

Tři dny s Benediktem

25.12. v 16.20 na programu ČT 2
2.1. v 11.00 na ČT 2.

Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice. Režie J. Heller

Tři dny s BenediktemTři dny s BenediktemTři dny s BenediktemTři dny s BenediktemTři dny s BenediktemTři dny s BenediktemTři dny s BenediktemTři dny s Benediktem

V září tohoto roku navštívil poprvé Českou republiku papež Benedikt XVI. Autoři dokumentárního filmu Tři dny s Benediktem umožní divákům nejen zavzpomínat na to, jak návštěva papeže probíhala, ale dávají nahlédnout i do zákulisí a odkrývají to, co bývá běžným účastníkům skryto. Skrze příběhy lidí, kteří se na přípravě návštěvy aktivně podílejí, poznáme, jak taková netradiční oficiální návštěva vypadá zblízka a čím se liší od těch klasických státních. Co všechno obnáší její příprava jak v naší zemi, tak ve Vatikánu, a jak nakonec návštěva papeže Benedikta XVI. dopadla.