Partyzáni v Nížkovicích

V pátek 22. února 2013 odpoledne jsme zahájili dlouho očekávanou expedici na Sibiř, kde jsme měli pomoci tamním partyzánům.

Ještě před večeří nás rozdělili do tří skupin: Šakalů, Orlů, a Jestřábů. Jako první úkol nás čekalo vyluštění zprávy od Rusy zajatého Dimitrije. Trochu se nám zavařily mozkové závity, ale byli jsme úspěšní. Po vydatné večeři tu však byla další překážka. Museli jsme se dostat přes nepřátelské území k našemu informátorovi a dostat od něj zprávu o Dimitrijovi. Poté následoval horor „Hrabě Drákula“ a šli jsme na kutě. Ráno jsme dostali popis špeha, kterým se měl stát jeden člen skupinky. Pak nás odvedli na tajné místo, kde jsme měli postřílet co nejvíce nepřátelských špehů. Ovšem 30 cm nadílka čerstvého sněhu nám značně komplikovala situaci. Následoval oběd „Smaženy kvadr děravy“, kdy se všichni posilnili na nadcházející události. Znenadání na základnu přišla krátká šifra od Dimitrije, která nás po vyluštění vedla správným směrem až na faru. Nakonec nás Rusové napálili falešným dopisem a zajali nás. Když dorazil Dimitrij, zneškodnil je. S blaženým pocitem vítězství jsme ulehli ke spánku. V neděli ráno jsme se sbalili a připravili ke slavení mše svaté… bylo to moc pěkné. Děkujeme všem, kteří pro nás tento super pobyt připravili.

Za ministranty Čahoun

Fotky z akce.

na peci