Podzimní Divadelní návraty ve znamení komedií

Zdravíme všechny příznivce Divadelního spolku. Doufáme, že jste ve zdraví přežili letní vedra a rádi snesete jistou dávku veselé divadelní zábavy, protože podzim v Divadelních návratech bude ve znamení komedií...

V neděli 9. září odpoledne od 15 h budeme promítat záznam představení Jonáš, které v r. 2007 nastudovali tehdy již dospívající divadelníci původního souboru Simsala Bim. Komediální parafráze známého biblického příběhu o Jonášovi nás zavede do nejmenovaného města, kterému hrozí totální zkáza. Stejně jako biblický Jonáš, tak i ten náš je stejně neochotný ujmout se úkolu město zachránit a tak prchá. Na rozdíl od biblického Jonáše neprchá lodí, ale autobusem, nespolkne ho velryba, ale bar U velryby, aby nakonec po třech dnech neskončil vyvržen na břehu mořském, nýbrž na záchytce. Pak se teprve Jonáš rozhodne svůj úkol splnit. To ovšem netuší, co všechno jej čeká…

V hlavní roli uvidíte Jendu Hlaváčka. Ostatní členové souboru se představí hned v několika rolích. V úplně první roli uvidíte Marka Kuchtu, tehdy již nadějného budoucího nejen herce, ale i režiséra a scénografa souboru.

Další komedií, bude 21. října veleúspěšný Shakespearův Kupec benátský, se kterým naši divadelníci poprvé vystoupili v r. 2008.
Podzimní Divadelní návraty uzavřeme 18. listopadu bláznivou situační komedií Jak se zbavit Alberta z r. 2009.
U dalších programů Divadelních návratů se pak sejdeme až v lednu 2019.
Zatím se na vás těšíme v uvedené termíny, kdy bude otevřeno už od 14.30 na známé adrese – farním sál v budově římskokatolické fary, levý vchod, 1. patro. Vstup je volný.
Srdečně zvou pořadatelé.
Ludmila Nosková