Pouť do Izraele 2018 – upřesnění

Na poutní zájezd do Svaté země – Izraele s cestovní kanceláří AWERTOUR v dubnu 2018 prodlužujeme předběžné přihlášení do 19. listopadu 2017.

Pouť je zatím pouze rámcově navržena, zjišťujeme předběžný zájem.

Jedná se o 10-denní zájezd v období mezi 13. až 23. dubnem. Odlet a přílet Praha nebo Vídeň. 

Celková cena je 21600,- Kč + 170 US.

Cena obsahuje: letenku, letištní příplatky, ubytování s polopenzí ve 2-3 lůžkových pokojích se sociálním zařízením, dopravu v Izraeli klimatizovaným autobusem, odborného průvodce, autobusovou dopravu na letiště a zpět a vstupy podle programu. Neobsahuje cestovní pojištění, plavbu po Genezaretském jezeře a rybu sv. Petra.

Program zájezdu obsahuje všechna důležitá místa v Izraeli a každý den je mše svatá.

Přihlašování je předběžné, závazné je po zaplacení zálohy (dostanete zprávu). Zájemci se mohou předběžně přihlašovat do 19. listopadu 2017 na mejlové adrese vavro@dieceze.cz (potvrzení přihlášky dostanete po 19.11.2017).

Informace jsou na webu farnostslavkov.cz nebo na telefonu 728 543 016.

O. Milan Vavro, děkan

RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

1.deň: odchod autobusom zo Slavkova na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Transfer autobusom do Nazareta /Tiberias/. Ubytovanie, večera a nocľah.

2.deň: po raňajkách odchod autobusom k premeňom rieky Jordán, návšteva Banias, vodopády rieky Jordán. Prehliadka Tel Dan. Návšteva miesta prvého zázraku v Káne Galilejskej, kde si manželia môžu obnoviť manželské sľuby. Večera a nocľah v Nazarete / Tiberias /.

3.deň: po raňajkách odchod ku Genezaretskému jazeru: hora Blahoslavenstiev, Kafarnaum – dom sv. Petra, Tabgha – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto Primátu sv. Petra. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra. Popoludní výstup taxíkom na horu Tábor, prehliadka kostola Premenenia Pána. Prehliadka Nazareta.Večera a nocľah v Nazarete / Tiberias /.

4.deň: po raňajkách odchod do Haify, návšteva kláštora Stella Maris. Pokračovanie v ceste do Caesarei Prímorskej, Aquadukt, kúpanie v stredozemnom mori. Odchod do Betlehema. Večera a nocľah v Betleheme.

5.deň: raňajky, prehliadka Betlehema – bazilika Narodenia, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka. Večera a nocľah v Betleheme.

6.deň: po raňajkách odchod autokarom do Jeruzalema. Prehliadka mesta – Betfage, návšteva Olivovej hory – mešita Nanebovstúpenia, prehliadka kostola Pater Noster – Otčenáš, návšteva Dominus Flevit, miesta, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Prehliadka Getsemanskej záhrady, baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/, kostola Hrobu Panny Márie. Prechod k Múru Nárekov, Chrámová Hora. Večera a nocľah v Betleheme.

7.deň: po raňajkách odchod do Betanie – Lazarov hrob. Prechod Júdskou púšťou, pokračovanie v ceste do Jericha, prehliadka mesta, návšteva kláštora pod Horou Pokúšania /lanovkou/. Odchod k miestu krstu Pána Ježiša – obnova krstných sľubov. Mŕtve more s možnosťou kúpania, návšteva Ein Gedi, Massady a Qumránu. Večera a nocľah v Betleheme.

8.deň: raňajky, odchod do Jeruzalema, prehliadka Jeruzalema. Prechod do Starého mesta na Krížovú cestu – Via Dolorosa, bazilika Božieho hrobu na Kalvárii – Golgote. Hora Sion – Večeradlo a  bazilika Usnutia Panny Márie. Večera a nocľah v Betleheme.

9.deň: raňajky, odchod do Ain Karem. Návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Popoludní návšteva Západného Jeruzalema. Večera a nocľah v Betleheme.

10.deň: raňajky, odchod na letisko do Tel Avivu. Odlet do Viedne, následný transfer autobusom do Slavkova.

Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.