Premiéra Lakomce je za dveřmi

Slavkovskou premiéru a reprízu budete moci shlédnout 27. a 28.září v 19.hodin ve Společenském centru Bonaparte.

Pan Harpagon je velmi bohatý pařížský měšťan. V jeho zahradě není strom, v jehož kořenech by se neskrývala truhlice s penězi. Přesto je svým okolím nazýván hamoun, držgrešle, nelida, vydřiduch, kulantně řečeno LAKOMEC.

Své služebnictvo odírá, kde může. Všichni v jeho domě trpí hladem, včetně jeho vlastních dětí i dobytka. Není nic, co by pohnulo jeho srdcem a také jeho vlastnosti se projevují na jeho vzhledu, stává se z něj odporný slizoun.

Ovšem jednoho dne jeho oko spočine na krásné Marii, kterou miluje Harpagonův syn Kleant, což pochopitelně otec neví. Zdá se, že obě Harpagonovy děti ze strachu před otcem, tají své lásky. A tak i Eliška před otcem mlčí, že se zasnoubila mladému Valérovi, který ji zachránil před utonutím, a který hledá svoji rodinu, o niž přišel při ztroskotání lodi.

Všechno se začne zamotávat v okamžiku, kdy na scénu vstupuje Frosína, dohazovačka, která má smluvit sňatek pana Harpagona a Marie a Harpagonovi se ztratí truhla s penězi.
Spouští se eskapáda náhodných i úmyslných nedorozumění. Divákovi se tak nabízí jedna z nejpovedenějších taškařic, kterou vyplodil velikán komediálního žánru, pan Moliére.

Slavkovskou premiéru a reprízu budete moci shlédnout 27. a 28.září v 19 hodin ve Společenském centru Bonaparte ve Slavkově.

Na setkání se těší všichni protagonisté a pan režiér Stanislav Olbricht s asistentem a představitelem hlavní postavy Milanem Hrazdílkem.

Předprodej vstupenek byl již zahájen v Infocentru na náměstí.

LN