Prezidentské volby

Několik článků z katolického prostředí k volbě prezidenta.

Biskup Tomáš Holub k druhému kolu prezidentských voleb

Sestry a bratři,

i před druhým kolem prezidentských voleb Vám připomínám společnou výzvu nás biskupů; jděte k volbám!

A jako váš biskup dodávám: nedejte na mnohé fámy a rádoby zaručené konspirační informace. Řiďte se spíše doporučením kandidáta, kterému jste důvěřovali a dali hlas v prvním kole voleb. Přímí účastníci mají totiž většinou nejvěrohodnější informace. I já tak učiním.

+ Tomáš

Katolický týdeník: Kdo na Hrad? Zeman, nebo Drahoš?

Marek Orko Vácha: Vzkaz čtenářům Katolického týdeníku k prezidentským volbám

„Vážení čtenáři Katolického týdeníku. Mnozí z vás si stěžujete na to, jak je současná mládež vulgární a zkažená. Mnozí z vás jste mi rovněž po posledních prezidentských volbách psali o tom, jak bude …“

A další od Marka Orko Váchy:

Naší nejdůležitější křesťanskou hodnotou je láska, která neznamená, že máme vždy stejné názory, ale že ctíme jeden druhého a že pozemské spory končí chvílí smrti. Miloš Zeman měl na příklad s kardinálem Miloslavem Vlkem pozemské spory, ale Zemanova nenávist šla až za hrob a Miloslavu Vlkovi nepřišel ani na pohřeb.

I pro 2. kolo prezidentské volby platí výzva ČBK: Přijďte k hlasovacím urnám

Dle královéhradeckého biskupa bychom tedy hlavu státu měli vybírat „podle toho, jak přistupuje k pravdě. Zda ji interpretuje pragmaticky jako pravdu svou, nebo jako pravdu, jež přesahuje zájmy konkrétních lidí a skupin, je platná z pohledu věčnosti.“

Provinciál dominikánů: Hledejme prezidenta usilujícího o ctnosti

„Když dlouhodobě sledujeme působení současného prezidenta a jeho okolí, vyplývá z toho, že si Miloš Zeman objektivně nezaslouží, aby mu upřímní křesťané a vůbec všichni lidé, kteří vyznávají morální rozměr politiky, při nadcházejících prezidentských volbách dali svůj hlas,“Jděte k volbám, opakují biskupové.

Vedení evangelické církve volí Drahoše