Přijďte shlédnout Sen noci svatojánské a výstavu o ochotnickém divadle

V neděli 23. dubna 2017 uplyne přesně 150 let od prvního zaznamenaného ochotnického představení ve Slavkově.

K výročí připravil divadelní spolek výstavu o historii slavkovského ochotnického divadla a inscenaci Shakespearova Snu noci svatojánské. K shlédnutí obojího jste zváni o víkendu 22. a 23. dubna do Společenského centra Bonaparte.

První záznam o ochotnickém divadle ve Slavkově pochází z 23. dubna 1867. Tehdy slavkovští studenti, kteří se vrátili na prázdniny do svých domovů, sehráli dvě jednoaktové komedie.

O nadcházejícím víkendu oslavíme celých 150 let, které od tohoto prvního zdokumentovaného amaterského představení uplynuly. Současní ochotníci z divadelního spolku v souvislosti s tímto výročím připravili několik akcí.V pátek 21. dubna v 19.00
vystoupí jako host na prknech SC Bonaparte soubor THE IMPRO DŽOW. Tato divadelní parta Ondřeje Buchty z Jiříkovic a přátel Vás pobaví různými formami divadelní improvizace a zahrají na témata, která jim přímo během představení určí samotní diváci.V sobotu a neděli 22. a 23. dubna
budete moci navštívit výstavu o historii ochotnického divadla ve Slavkově a také novou inscenaci Sen noci svatojánské Williama Shakespeara v podání Divadelního spolku Slavkov u Brna.

  • Výstavu o historii divadla najdete v malém sále SC Bonaparte a bude přístupná zdarma. Otevřena bude v sobotu v 10.00-18.45 hodin a v neděli 9.30 – 15.45 hodin.
  • Představení Sen noci svatojánské má premiéru v sobotu v 19.00 hodin a reprízu v neděli v 16.00 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji v informačním centru ve Slavkově nebo online na stránkách zamek-slavkov.cz v ceně 80,- Kč.

Na Vaši návštěvu se těší členové Divadelního spolku Slavkov u Brna.

Jan Matyáš

Fotografie ze zkoušek Snu noci svatojánské:

(Foto ze zkoušek: R. Kachlíř)