Probíhá kurz Alfa

Od 4. ledna probíhá v naší farnosti kurz Alfa. Navštěvují ho lidé, kteří se chtějí něco dozvědět o víře nebo si svou víru prohloubit, sdílet ji s ostatními.

Právě rozměr sdílení kurzy Alfa velmi podporují. Na začátku kurzu je vždy společná večeře, při které účastníci (hosté) i členové týmu konverzují o různých tématech (o práci, o svých zájmech, o rodině, přátelích, cestování apod.). Po večeři následuje přednáška, po ní rozhovory ve skupinách o tématu přednášky. Ve skupině je vždy prostor na různé otázky, na sdílení zkušeností apod. Podle slov členů týmu to vypadá, že účastníkům se přednášky i rozhovory ve skupinách líbí. Velmi nás těší zájem účastníků a společné hledání odpovědí na otázky. I pro nás organizátory je kurz Alfa velkým povzbuzením, také my se stále učíme…

Do probíhajícího kurzu již není možné se přihlásit, bude ale možné navštívit poslední setkání 22. 3. Na toto setkání si každý z účastníků bude moci přivést své přátele, může se přijít podívat kdokoli, koho zajímá, jak kurz probíhá. Pokud bude zájem, plánujeme v budoucnu otevřít další kurz.

O tématech přednášek (která budou stejná i v dalším kurzu) jsme podrobněji psali zde:

https://www.farnostslavkov.cz/clanky/prijdte-zazit-kurz-alfa/

Za organizátory Lenka Klinkovská