Reportáž z obnovy pro mládež

Ohlasy na obnovu s P. Marcelem "Setkání s Bohem proměňuje" 29.3.2008.

P.Marcel

Děkuji, že jsem mohl s P. Marcelem a všemi zúčastněnými strávit toto setkání. Moc se mi líbily přednášky, ve kterých jsem si spoustu věcí uvědomil a na mnohé z otázek jsem dostal odpovědi. Všem Pán Bůh zaplať.

Honza

Obnova s otcem Marcelem byla jedinečná. Je až neuvěřitelné jakým způsobem to umí podat.

Byla radost vidět tolik mladých křesťanů poslouchat o Pánu a oslavovat ho. Byla radost vidět jejich krásný a živý vztah k Bohu. Děkuji !!!

Jan V.

naslouchání

Velmi mě potěšilo toto společenství. Není to samozřejmost, díky Bohu za to. A přednáška otce Marcela – bez chyby. Díky. V modlitbě budu vzpomínat.

Libor

Obnova se mi moc líbila. Nejvíce mě oslovila věta: „Učme se zemřít pro druhého, zemřít pro Krista“. Tato věta vyjadřuje vztah k Bohu, který by měl mít každý z nás a my si musíme odpovědět: „Dokázali bychom to udělat pro Krista? Pojďme a učme se to!“

Líbilo se mi to celkově, ale nejvíc „popis“ mše svaté – význam, a to, že je pomyslnou čistírnou. A jsem ráda, že vysvětlil význam proměňování. Obnova se mi moc líbila a cítím se duchovně obnovena. Děkuji všem.

modlitba ve skupince

Vždy je pro mě velkým zážitkem potkat člověka, ze kterého přímo září radost a který podle svých slov i jedná. Dnes jsem takového člověka poznala. Děkuji.

Otec prostě rozumí tomu, co říká a věří tomu. Je příkladem nám všem, já také chci, aby moje víra byla tak pevná. Na přednášce jsme se dozvěděli strašně moc důležitých věcí, přesto mám pocit, že jsme tento náš „rozhovor“ nestihli dokončit. Moc bych chtěla, aby otec sem někdy přijel na obnovu. Člověk se tady dozvěděl hodně věcí o tom, jak si správně vykládat slova kněze při mši, jak si opravdu uvědomit slova modlitby. No prostě to bylo super!

Jsem strašně moc ráda, že jsem tu mohla být a strávit tak krásný den plný povzbuzení a víry!

Bezva akce – nové a přístupně sdělené důležité základní věci, které si málo uvědomujeme. – živá víra je vztah – Bůh se nevnucuje, respektuje naši svobodu – když Bůh ztrácí své místo v našem životě, na první místo se dostávají „modly“ všeho druhu …

Co mě nejvíc oslovilo? JEŽÍŠ. Chvála mu!

scénka z evangelia

Je pravda, že člověk chodí na mši a často ani neví, co symbolika mše znamená, tak jsem ráda, že jsem dnes měla možnost se o tom něco dozvědět. Zaujalo mě poslání křesťana – „umírat za druhé“. Myslím, že se o tom všeobecně málo mluví, a tak mladí lidé mnohdy nemůžou najít smysl křesťanského života.

Zvláště mě oslovila poslední část promluvy otce Marcela. Krásně vysvětlil části mše svaté, které nás očišťují. Spousta nás o těchto věcech neví, nebo si je vůbec neuvědomuje.

Obnova? Dobrá, akýsi pokoj priniesla do mójho srdca, potrebovala som stíšenie a získala som ho práve tu. VĎAKA. Kněz super. Milé prijatie od sestričiek, od nich som pocítila, že člověk sa može aj v cudzom prostredí cítiť jako medzi svojimi blízkymi. Čo viac dodať. Ďakujem

scénka Emauzští učedníci

… Celý deň som mala pocit, že som v úplne inom svete. Úžásná oáza pokoja mezi každodennými starosťami študenta. Prednášky a ticho mi velmi pomohli sa nad sebou zamysliet. Dúfam, že se mi podarí posunúť to aj do praxe…

Ivka

Ad honorem Jesu.

Chtěla bych vám poděkovat za možnost být na duchovní obnově s otcem Marcelem. Těšila jsem se na to už 3 dny dopředu a teď už vím, že bylo opravdu na co se těšit. Každá přednáška mi něco dala a všechny mi připadaly strašně krátký. Vůbec jsem při nich nemyslela na čas, jako se mi občas stává ve škole. Opravdu. Otce bych nejspíš vydržela poslouchat hodiny a hodiny. Podal mi věci tak důležité a velké a přitom je předával s takovou radostí, která z něj vyzařovala a s takovým přesvědčením, že člověk chtě nechtě se musel smát a radovat z toho, co slyší. Děkuji moc.

Eliška

mše svatá

…Jinak …z programu se mi líbilo na mši divadlo. To nemělo chybu.

Oslovil mě otec Marcel fakt jako kořen! Na to, že se mi sem nechtělo, tak mě to až nadchlo. Díky!

Otec je úžasný! Ví o čem mluví. Je na něm vidět, že to co káže, i žije. Mluví pro nás srozumitelným jazykem. Čiší z něj Boží láska. Obnova se mi opravdu moc líbila. Jsem ráda, že je tady někdo, kdo umí pojmenovat věcí tolik potřebné pro mladého člověka.

mše svatá

Nejvíc se mi líbila mše svatá, protože bylo něco úžasného s jakým zápalem a radostí ji sloužil otec Marcel. …

Dnešní obnova byla skvělá. Jako vždy odsud odjíždím uvolněná, nadšená a hodně šťastná. Chci moc poděkovat za možnost zúčastnit se téhle obnovy. Bylo to opravdu obohacující. Moc díky!

Foto: Sestra Gregorie