Seminář o pantomimě

V sobotu 3. června 2006 ožily prostory školských sester zajímavou a trochu neobvyklou akcí. Pantomima, tvořivost, komunikace – hlásal letáček na vývěsce lákající zájemce na seminář Jany Ungerové. Zeptali jsme se některých účastníků.

Komu byl seminář určen?

Zájemcům o něco nového, o jevištní techniky, pantomimu, tvořivost atd. od 13. let.

Kolik účastníků se sešlo?

Celkem 23, z toho 4 chlapci,většinou mládež (3 účastnice byly starší).

Jak vypadal program?

Zahájili jsme speciální rozcvičkou, pokračovali nacvičováním různých technik komunikace, vyjadřováním pocitů, nálad… Předváděli jsme různé situace, hráli scénky a také třeba pantomimickou „tichou poštu“.

Co se ti líbilo nejvíc?

Všechno bylo super, bylo to moc zajímavé. Hrozně jsme se nasmáli ! Seznámili jsme se a zkusili si řadu zajímavých technik a cvičení. Šlo o to povolit uzdu své fantazii a úplně se ponořit do hraní. Bylo to perfektní. Zkoušeli jste si třebas někdy házet s míčkem z ruky do ruky, ale bez míčku? Anebo předvést scénku o dvou kamarádkách, které se potkají a jedna se k druhé hned hlásí, ale ta druhá ji hned nemůže poznat – a to všechno zahrát a slovně doprovázet pouze vyslovováním čísel od jedné do desíti?

Fakt to stálo za to.

Chceš ještě něco dodat ?

Prožili jsme krásnou sobotu. Potkali jsme nové lidi, protáhli si těla a provětrali hlavy, objevili skryté talenty a také své dřímající schopnosti…. Jo, a jídlo bylo taky super!

Za rozhovor děkuje Marie Červinková