Simsala Bim: Kostlivec ve skříni

Farní divadlo Simsala Bim srdečně zve na představení komedie "Kostlivec ve skříni", kterou uvede v několika představeních během října a listopadu v pastoračním středisku slavkovské fary, dále také i na letošním festivalu ochotnických divadel v Bučovicích.

Farní divadlo Simsala Bim vás zve na představení komedie

Kostlivec ve skříni“

kterou uvede v těchto termínech:

 • Neděle 21.10., v 15.00 – premiéra – farní sál – vstupné 50,-
 • Pondělí 22.10., v 19.00 – 1.repríza – katolický dům Bučovice (v rámci Ochotnického festivalu)
 • Sobota 3.11., v 19.00 – 2.repríza – farní sál – vstupné 50,-
 • Neděle 4.11., v 15.00 – 3.repríza – farní sál – vstupné 50,-
 • Sobota 17.11., v 19.00 – 4.repríza – farní sál – vstupné 50,-
 • Neděle 18.11., v 15.00 – 5.repríza – farní sál – vstupné 50,-

Tato komedie vás zavede do doby našich prarodičů, kdy se ještě nosila slušnost, čest nebylo prázdné slovo a každý prohřešek proti morálce se na rozdíl od dnešních způsobů nevystavoval na odiv, ale naopak „tutlal“, protože znamenal nebetyčnou ostudu a  skandál, který by otřásl nejednou pracně vydobytou kariérou.

Pokud chcete vědět, co všechno může způsobit taková snaha ututlat „vyhození z kopýtka“ jinak bezúhonné hlavy rodiny a  váženého člena městské rady, přijďte na představení této úsměvné konverzační komedie, která je již druhým režijním počinem Marka Kuchty.

Osoby a obsazení:

 • Leopold Packal – Milan Hrazdílek
 • jeho žena Leontýna – Elena Knotková
 • jejich dcera Amálka – Magdalena Melicharová
 • její manžel, stavitel Robert Bedla – Pavel Šujan
 • rodinný lékař dr. Bidlo – Štěpán Melichar
 • služebná Andula – Petra Spálová
 • Líza alias Laura di Verde – Jana Šustková
 • Archibald Mydlinka, holič-frizér – Pavel Hrazdil
 • Ferdinand Veverka, voják – Adam Šimoník
 • Policista – Jaromír Rozsypal

Námět: na motivy hry R. Kneisela „Papageno v almaře“

Scénář: Ludmila Nosková

Technická režie: Miroslav Slováček

Režie: Marek Kuchta

Prodej vstupenek na všechna uvedená představení bude zahájen od 7.října na těchto místech:

farní knihovna (tj.v kostele vedle hl. vchodu vlevo) po ranní nedělní mši sv.(v 9.15-9.30)

fotoateliér PROFOTO na ulici Husova ve Slavkově.

Představení komedie „Kostlivec ve skříni“ ve Společenském centru Bonaparte předpokládáme příští rok na jaře v rámci 2. ročníku festivalu Slavkovské divadelní dny. (Jehož organizace bude předmětem budoucích jednání).

Případné další představení této hry ve SC Bonaparte se budou plánovat podle zájmu diváků.