Školské sestry otevřou ve Slavkově školku

Slavkov u Brna: Od školního roku 2011/ 2012 bude v prostorách MŠ Malinovského ve Slavkově u Brna zřízena Křesťanská mateřská škola Karolínka, kterou bude provozovat Kongregace Chudých školských sester naší Paní.

Charisma Školských sester je zaměřeno právě na výchovu. Zakladatelka kongregace zdůrazňovala úkol výchovy spojené se vzděláním jako jedinou možnou cestu k proměně člověka a společnosti: „Výchova, která reflektuje také duchovní rozměr člověka, je základem naplněného lidství, která má být odpovědně přijímáno a rozvíjeno jako dar a úkol.“

Právě podle zakladatelky, blahoslavené Matky Terezie od Ježíše – Karolíny Gerhardier z Bavorska, kterou blahořečil Svatý otec Jan Pavel II. dne 17. listopadu 1985 v Římě, je nová MŠ pojmenovaná.

Více informací na www.skolskesestry.cz