Slavné řeholní sliby

Slavné sliby složila sestra Anežka - Věra Novoměstská ze Slavkova v sobotu 21. srpna v v Praze za účasti generální představené z Říma a pražského pomocného biskupa Karla Herbsta.

Další fotografie ze slavnosti.

Bylo krásné sobotní ráno 21. 8. a okolo 40-ti lidí z naší farnosti se toho dne vydalo na cestu do Prahy, kde měla sestra Anežka Novoměstská složit věčné sliby. Všichni jsme odjížděli s velkým očekáváním a také velkou radostí, že u tak významné události můžeme být. Konečně jsme dorazili na místo, kde nás věčně usměvavá sestra Anežka přivítala.

sliby s. Anežky

s biskupem

Zanedlouho začal obřad. Bylo nás opravdu hodně, a proto jsme se do kaple sotva vešli. Celou mši vedl biskup mons. Herbst. Zúčastnilo se několik kněží a řeholních sester. Dokonce kvůli této události přijela z Itálie Anežčina představená.

píseň

Potom nás čekal vydatný oběd, za který patří sestrám velký dík. Po něm nám spolčo z Vranova u Brna připravilo program: zazpívalo známé i méně známé písně a zahráli také divadlo, jehož hlavní myšlenkou byla skutečnost, že k tomu aby byl člověk šťastný nepotřebuje ani moc a ani bohatství.

hra

Nato jsme spolčo odměnili potleskem a pomalu jsme odcházeli. Někteří se vypravili prohlédnout si krásy Prahy, jiní šli s P. Milanem za sestrou Terezií Paterovou. K večeru nás čekala cesta domů. Rozloučili jsme se se sestrou Anežkou a po té jsme vyrazili. Vraceli jsme se unavení, ale s velkým duchovním zážitkem.

Lenka Jeřábková

Pozvánka:

s. Anežka

Sestra Anežka s o. biskupem Vojtěchem.
s. Anežka