Spolčo Maňána – Šumava 2014

Letos naše spolčo Maňána vyrazilo objevovat krásy Šumavy. Fotografie jsou v příloze.

Fotogalerie ze Šumavy 2014.

u fary

Protože nás z původního počtu kvůli nemocem zůstalo pouze 6 mládežníků a pan farář, naložili jsme se v neděli 17. srpna do jedné dodávky a vyrazili směr Petrovice u Sušice. Ubytovali jsme se na místní faře a odtud vyráželi na své výlety do okolí.

na Kašperku

A co všechno že jsme si stihli za ten týden prohlédnout? Hrady Kašperk a Velhartice, rašeliniště na Jezerní slati, prameny Vltavy, Černé a Čertovo jezero, kostel svatého Vintíře v Dobré Vodě (kde mají skleněný oltář), Zaječí kapličku, Klatovy s jezuitským kostelem svatého Ignáce, malé poutní místo v Čeleticích, pomník Jana Sladkého Koziny a jeho rodný domek v Újezdu, krásné šumavské roubenky, malé vesnické tvrze a mnoho dalšího.

Černé jezero

V Kvildě jsme ochutnali šumavskou specialitu – borůvkové knedlíky. Otec Milan za náš pobyt nasbíral velké množství hub, které ve čtvrtek zavařoval až do půl třetí v noci. Na skok jsme se podívali i do Německa do poutního kostela v Neukirchenu.

u zámku režiséra Švankmajera

A přestože nás za náš týdenní pobyt stačili dvakrát zastavit policejní kontroly (z toho jedna německá), vše proběhlo v nejlepším pořádku a my se mohli v sobotu 23. srpna vydat na zpáteční cestu. Udělali jsme ještě krátkou zastávku v Písku, kde nás Klinkovští provedli historickým centrem a kolem čtvrté hodiny jsme už dorazili do Slavkova. Všem se nám naše letošní spolčoakce líbila a už se těšíme na příští rok.

Kristýna Hrabovská

v Písku