Tříkrálový koncert v kostele připomene výročí Dvořáka

„Mám velkou radost, že se nám již potřetí podaří uspořádat koncert předních českých hudebníků v tak úžasném prostoru jako je náš unikátní klasicistní kostel. I letos tento kulturní zážitek přinášíme Slavkovákům jako dárek do nového roku. Vstupné je pouze dobrovolné,“ uvedla místostarostka města Marie Jedličková.

Pod vedením švýcarského dirigenta Sebastiena Thomasa Bagnouda zazní skladby Antonína Dvořáka: Symfonie č. 9 e moll op. 95 „Z nového světa“ a Te Deum v úpravě pro komorní orchestr, varhany, sbor a sólisty. Na varhany bude opět doprovázet přední česká varhanice Kateřina Málková. Vystoupí také sopranistka Pavla Radostová a barytonista Jiří Miroslav Procházka

Koncert se koná v režimu aktuálních vládních nařízení. V den uzávěrky zpravodaje (9. 12. 2021) je podmínkou vstupu předložení doklad o prodělání nemoci COVID-19 ne delší 180 dnů nebo o aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní. Posluchači také musí mít po celou dobu koncertu nasazené respirátory a všichni musí být usazeni. Aktuální informace sledujte na stránkách www.slavkovak.cz