Vánoční koncert Kyjovánek


Doplněno 5.1.2008: Fotografie z vystoupení ve Slavkově si můžete prohlédnout ve fotogalerii souboru Kyjovánek


Kyjovánek

Kořeny Kyjovánku sahají do roku 1975, naše skupina pracuje od roku 1998. Soubor zpracovává lidové zvyky, tance a říkadla převážně z Kyjovského Dolňácka, ale v některých pásmech se objevují i prvky z jiných regionů. Součástí souboru je dětská cimbálová muzika. Soubor má každoročně zhruba 25 vystoupení, zúčastnil mnoha významných festivalů v ČR i v zahraničí, úzce spolupracuje s hudební skupinou chlapců z ÚSP Kyjov, každoročně pořádá vánoční koncerty v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kyjově. Pravidelně se účastní soutěžních přehlídek dětských souborů, kde se mu opakovaně podařilo postoupit do Národního kola v Jihlavě. V roce 2005 zde získal Zvláštní ocenění za nápadité využití námětu a citlivé vedení dětí k přirozenému a přesvědčivému výrazu v taneční a hudební interpretaci. Z dalších ocenění stojí za zmínku i ocenění z největšího dětského festivalu u nás – MFF Kunovské léto: Za příkladnou reprezentaci mateřského regionu – Kyjovska. 

Vlastní stránky souboru Kyjovánek