Veselý dětský karneval

V neděli 19.2. v 15 hodin se jako každoročně konal farní dětský karneval v barevně vyzdobeném sále Domu svaté Rodiny.

V neděli 19.2. v 15 hodin se jako každoročně konal farní dětský karneval v barevně vyzdobeném sále Domu svaté Rodiny.

Ještě před zahájením, kdy mládež z nejmladšího spolča Maňána chystala v sále poslední výzdobu a dolaďovala program, kterým chtěla překvapit malé děti, nás v předsálí čekala pouhá hrstka, což je pár dětí, maminek a já babička. To jsem ještě netušila, že se během půl hodiny zaplní sál do posledního místečka, ba že se ještě budou přidávat další a další židle. Kolik malých radostných dětí, batolat a miminek v náručí svých milujících rodičů se v sále sešlo v překvapivě velkém množství! Počet dalece přesáhl číslo sto. Bylo to tam jako v bzučícím sále plným broučků, berušek, princezen, Karkulek, tygříků, rytířů, kovbojů, dinosaurů a dalších milých dětiček v barevných převlecích. Všem zářily oči při společném tanci s mládeží, coby pohádkovými postavičkami z večerníčků, s milou paní uklizečkou, klaunem a lékařkou, coby sestrou Josefou, Benediktou a Antonínou, a zářivě bílým obrovským hřibem, coby otcem Milanem.

Dovednost a zručnost si děti vyzkoušely spolu se svými rodiči v malých skupinkách rozmístěných po celém sále. Přenášely lžící oříšky, stavěli komíny z kostek, skládaly puzle a papírové čepice, házely na terč, no prostě byly přitom moc šikovné. Mezitím stále tancovaly při hudbě, kterou zodpovědně zajišťoval Honza Matyáš.

Když se děti poslušně uvelebily na zem, nastal čas pro losování čísel tomboly. Všechny děti byly obdarovány. Zářily štěstím, když jejich ručky svíraly různobarevné kabelky a balíčky s dárky. To proto, že tato překvapení připravily s láskou pro děti všechny maminky.

A nakonec, i když přicházela únava na ty nejmenší, nadešla chvíle pro společné foto všech masek.

Ty nejmenší to nemohly pochopit, proč že tam ještě musí nehybně sedět? Tudíž se k dětem posadily i maminky a přispěly tak svým úsměvem k radostné fotografii, hrající všemi barvami.

A zazvonil zvonec a pohádkového karnevalu byl konec.

Kéž by i příští setkání dětských masek bylo tak radostné a veselé.

Marie Šujanová

karneval

karneva

karneval

karneval
(Zvětšit fotku)