Vytrvali jsme v běhu…

Vytrvali jsme v běhu… společně. Do naší adventní sbírky určené na pomoc postiženým dětem z Dětského domova Lila jste přispěli krásných 38 900 Kč!

Přesně měsíc po ukončení adventní běžecké výzvy jsme byly v Lile. Uzavřít sbírku, poděkovat paní ředitelce. A ty necelé dvě hodiny, který jsem spolu s paní ředitelkou strávily, byly tak silné, že přebily všechno ostatní. Ostatní vjemy ze všedního dne zůstaly v šumu všednodennosti.

Bylo to silné a dlouho doznívalo. Naplnilo nás to vyšší energií, o které nevíme, kde se bere, ale cítíme, že je to právě ona, co vším hýbe.

Děkujeme Vám, paní ředitelko. Jste úžasná! 36 let na stejném místě, s postiženými dětmi. Odloženými. Odňatými. I Bohem přivátá pomoc rodinám, které své dítě nadevše zbožňují, ale potřebují dýchat a mít sílu milovat i sebe, aby mohli stejnou míru lásky vracet.

Děláte to skvěle. S absolutním nasazením. Tryská z Vás pramen energie, snad Duch Svatý. Naplňujete své poslání.

A nejen vy. Potkaly jsme dnes plno dalších lidí. Paní uklízečky, kuchařky, sestry, ošetřovatelky, fyzioterapeutky, pana psychologa, canisterapeuta… Všichni jste úžasní a patří Vám obrovský dík! Vytváříte svět a láskyplný život VAŠIM dětem. Dáváte jim obrovský kus lásky, kus sebe. Z nějakého důvodu věříme a cítíme, že za svou těžkou práci dostáváte několikanásobně nazpět. Že jinak už to neumíte. Že se od Vás musíme učit.

My jsme se za tu chvíli u vás naučily moc. Díky Ti, Bože. Cítily jsme Tě. Mezi dětmi a vším tím klidem, pohodou a bezpečím, co Lilou vládne. Díky za všechny ty úsměvy. Za nutkání hladit a dotýkat se dětí. Objímat je. Všechny. Protože jakýkoli dotek, jakékoli objetí, pohlazení, vlídné slovo, co vychází z nitra, to je ten benzín, co tankujeme na své cestě životem. Tak jsme si v Lile na chvíli zakotvily ve své benzince.

Bylo nám velkou ctí, Liláčci!!!

Snad Vám náš skromný počin pomůže.

Tímto velmi děkujeme všem dárcům a účastníkům běžecké výzvy!!!

Speciální dík patří panu faráři Milanu Vavrovi, panu kaplanovi Stanislavu Pacnerovi, panu účetnímu Zdeňku Mlčochovi a paní knihovnici Janě Lstibůrkové.

Michaela Filipová a Blanka Palečková