Ženatí – svobodní 2014

V neděli 2. června proběhlo druhé utkání v malé kopané ŽENATÍ – SVOBODNÍ.

Fotografie ze zápasu.

S ohledem na nestálost počasí byla zvolena velká tělocvična ZŠ Komenského. Utkání se hrálo na 2 x 30 minut a probíhalo pod bedlivým dohledem nezávislého rozhodčího. Po úvodním hvizdu se 5 hráčů v poli na každé straně (+ brankáři) pustilo do boje. Po krátkém tlaku ženatých se začala ukazovat síla svobodných, na kterých nebyla znát účast na hodové zábavě v předešlý večer. Do 17. minuty bylo utkání přibližně vyrovnané, když svobodní měli více ze hry. Sedmnáctou minutou však odstartovali svobodní lavinu útoků prvním gólem a poločas skončil poměrem 0:4 v neprospěch ženatých.

Do druhé půle vstoupily týmy s odhodláním utkání zvrátit (ženatí), nebo naopak navýšit skóre (svobodní). Ačkoliv ženatí střídavě točili dvě pětky hráčů, na svobodné to zdaleka neplatilo. Ve 45. minutě se ženatým podařilo kosmeticky korigovat skóre na v tu chvíli přijatelných 1:5. Gól byl sice z penalty, ale to nám ženáčům nikterak nekazilo radost.

Po 50. minutě ale náhle udeřila fotbalová „svobodná“ vlna tsunami. Naplno se projevil rozdíl mezi pěti hráči v poli na straně ženatých a svobodnými, kdy ženáčů 5 x cca 25 = 125 let a k tomu 5 x cca 20 = 100 kg navíc ukázalo svoji odvrácenou tvář. Závěrečný hvizd tak ukončil zápas se skóre 1:10.

fotbal

Po skončení jsme si ještě dali soutěž v penaltách, kdy jen díky závěrečné neproměněné penaltě ženáčů (střela skončila na tyčce) zvítězili svobodní 4:3. Závěrečné úsměvy a přátelský stisk rukou byly spokojenou tečkou za pěkně prožitým odpolednem. V šatně jsme ještě s mladými kluky probírali, koho budeme muset pro příští rok oženit a posílit tak naše řady. No uvidíme příště.

P. S.

Po celou zimu jsme my ženáči chodili na fotbálek do tělocvičny ZŠ Tyršova, která je svojí plochou cca o 60% menší oproti tělocvičně ZŠ Komenského. V hale na „Komeňáku“ jsme se najednou hledali – alespoň já jsem to tak cítil. Pro sebe jsem si z legrace broukal, že i velikán českého hokeje nevyladil přechod z malého hřiště na velkéÞ. To však nikterak nesnižuje brilantní (nebo jen průměrný – co vy na to kluci?) výkon svobodných, kterým nás smetli.

Za všechny aktéry poražený ale spokojený s tím, že to ve zdraví přežil, ženáč Pavel Galata.