Ženatí – svobodní 2015

Před letošním přátelským utkáním v malé kopané mezi ženatými a svobodnými panovala zejména mezi několika ženáči určitá nejistota, jak to letos dopadne. PŘIDÁNA FOTOGALERIE.

Fotografie ze zápasu.

Na jednu stranu jemný pesimismus, že nás mladí opět uběhají, na druhou stranu opatrný optimismus z posily o jednoho nového ženáče.

Nyní jsou pochybnosti za námi. Platí jedna jistota. Mladí mají náboj a švih. A to je dobře.

Utkání proběhlo tak jako v loňském roce: v obloukové tělocvičně ZŠ Komenského, v hrací době 2 x 30 minut a po zápase ještě v soutěži v kopání penalt. Začalo se opatrně, ale vcelku svižně. První šanci měli hned po pár minutách ženatí, ale bezchybný gólman svobodných vše kryl. Skóre se začalo pomalu měnit ve prospěch svobodných. Můj osobní pocit z průběhu hry byl lepší než loni, my ženáči jsme si vypracovali několik šancí, ale skórovat se nepodařilo. Naopak svobodní nekompromisně trestali naše chyby. I přes to, že náš gólman předvedl skvělý výkon, zejména v situacích jeden na jednoho se ani jednou nemýlil a vše bravurně likvidoval. Za citlivého vedení pana rozhodčího zápas dospěl do závěrečného hvizdu. Výsledné skóre s devítkou na straně svobodných a nulou na straně ženáčů nevypadalo pro nás nijak radostně, ale hlavní cíl – a to sejít se, pobavit se a ve zdraví absolvovat celý zápas – se snad podařilo naplnit.

Po zápase ještě proběhla soutěž v kopání penalt, kdy na straně ženatých proměnili svoje kopy 4 hráči a za svobodné 3 hráči.

Za zmínku stojí věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším hráčem, který činí 55 let. A to je co říct!

Takže: pokud ženatí neztratí optimismus a chuť a svobodným se bude chtít „zlehka se proběhnout“, tak se možná za rok opět utkáme. A to by nebylo, abychom to už my ženáči nezlomili, co?

PS: vzkaz pro svobodné – pánové, chtělo by to nějakou svatbu, budete vítanou posilou.

Za ženáče Pavel Galata

fotbal

fotbal

fotbal

fotbal