Noc kostelů 2011

Noc kostelů - banner

Milí přátelé,

možná jste už zaslechli, že se naše farnost letos poprvé účastní akce Noc kostelů, která se uskuteční v pátek 27. 5. 2011 od 19.00 zhruba do půlnoci. Dovolte stručnou informaci pro ty z Vás, kteří nevíte, o co jde.

Noc kostelů je ekumenická, kulturně-společenská akce, která návštěvníkům nabízí možnost setkat se s křesťanstvím prostřednictvím zážitků, umění, hudby, divadla a rozhovorů. Cílem Noci kostelů je připravit nízkoprahovou nabídku pro širokou veřejnost, otevřít dveře kostelů, zpřístupnit místa, kam se návštěvník běžně nedostane a v zajímavé noční atmosféře vzbudit zájem o kulturní hodnotu kostelů a také o křesťanství. Nabídka zorganizovat Noci kostelů přišla před dvěma lety z Rakouska a postupně se do této akce zapojují nejen velká města, ale i malé obce.

Pořádání Noci kostelů znamená pro naši farnost velkou šanci k zcela přirozené a nenucené evangelizaci, ke které nás všechny bez výjimky vybízí Pán Ježíš. Můžeme tak naši farnost představit těm, kteří by normálně do kostela nepřišli.

Ve Slavkově proběhne Noc kostelů v šesti kostelech a kaplích. Do akce se zapojí rovněž sbor Českobratrské církve evangelické a Československé církve husitské.

Před Vánocemi začal pracovat šestičlenný přípravný tým, který přivedl přípravu Noci kostelů do určité fáze. Dále však už není v silách šesti lidí pokračovat bez pomoci Vás ostatních. Nechceme Vás nutit, ani přemlouvat. Prosíme Vás o dobrovolnou pomoc. Budeme potřebovat pomoc několika desítek lidí, jak během přípravy, tak při vlastní realizaci. Protože nechceme nechávat vše na poslední chvíli, obracíme se na Vás už nyní. Jedině tak budeme mít  z práce radost a vědět, že děláme něco dobrého pro Pána.

Na základě již téměř hotového programu jsme připravili seznam prací a služeb, které je třeba obsadit. Seznam je uveden na konci tohoto článku. Týká se zajištění velmi početné pořadatelské služby, zhruba 60 lidí včetně střídání po 2 hodinách při vlastní realizaci, a také budeme potřebovat poměrně hodně pomocníků při přípravě

Je na Vás, abyste si podle vlastních schopností a možností vybrali takovou službu, která Vám sedne a bude Vás bavit. Nemusíte se obávat velké časové zátěže, při dostatečném počtu pomocníků nepůjde o dny či týdny, ale řádově o hodiny.

Pokud Vás neoslovilo nic z toho, co jste právě slyšeli, je zde ještě jedna služba, které se mohou zhostit úplně všichni, a o ni Vás zvláště prosíme – jedná se o modlitební podporu celé akce, protože MODLIT SE MŮŽEME A MÁME VŠICHNI!

Všichni, kteří můžete a máte zájem pomoci v tomto náročném projektu, se prosím přihlaste do seznamů pomocníků u pastorační asistentky paní Jany Lstibůrkové nebo e-mailem na adrese nkslavkov@seznam.cz. Následně Vás zkontaktuje některý z koordinátorů akce.

Děkujeme Vám za pochopení a pomoc.

Organizační tým Noci kostelů ve Slavkově u Brna


Seznam přípravných prací:

Seznam prací pro den 27.5.2011